Bugün 21 NİSAN 2014  Saat: 12:35:48 Mağaza Ana sayfa     Hakkımızda     Üretici Eğitimi     Alara TV     Haberler
   
   
Ana Sayfa
Bütün Haberler
Duyuru ve Etkinlikler
Modern Meyvecilik
Basında Alara
Sağlık Köşesi
 
Arama  
Site içi arama

 
Son Yazılar  
 • Bahçe Kurulurken Bilinmesi Gerekenler
 • ÇUKUROVA DA KALİFORNİA MODELİ İLE MODERN MEYVECİ
 • Süper Meyve Nar Tanesi , Nur Tanesi
 • TÜRKİYE’DE GIDA POLİTİKASI
 • GIDA FİYATLARI NEDEN ARTIYOR
 • MEYVE VE SEBZE İHRACATIMIZ VE SORUNLARI
 • Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikası ve Türkiye
 • AB ÜYELİKTE TARIM ÜRÜNLERİMİZİN FIRSATLARI
 • TOPTANCI HAL YASA TASARISININ...
 • MODERN MEYVECİLİĞE YATIRIM YAPALIM
 
 
Hakkımızda
    Alara Fidan
 
       Günümüze kadar Alara Tarım´ın dış ticarette yakaladığı başarıyı daha ileriye götürmek amacı ile Avrupa´daki müşterilerine istediği seçkin tür, çeşit, kalite ve tonajda meyve üretimini gerçekleştirmek amacıyla şirket bünyesinde etkin bir fidan üretim alt yapısı oluşturulmuştur. Bugün gelinen noktada İç ve dış pazar odaklı meyve üretim modeli de Alara Fidan´in ana hedefini oluşturmaktadır. Firmamızın amacı pazar talebi doğrultusunda meyve üretimini ve modern meyve ihracatını geliştirmektir.
 
       Firmamız bünyesinde bugün için güçlü bir alt yapıya kavuşturulan fidan üretimi profesyonel bir bakış açısıyla güçlü kadrosunun desteğinde fidan ve meyve üretimine yönelik hizmetlerini sürdürmektedir. Alara fidan; Bursa, Çanakkale-Ezine, Mersin-Tarsus, Adana-Ceyhan´daki modern meyve bahçe ürünlerini dış pazarda satış organizasyonunu yapmakta ve yeni tür ve çeşitler ile meyve ihracatını zenginleştirmekte­dir. Türkiye´yi Avrupa ve Ortadoğunun meyve bahçesi ve tedarikçisi yapmak üzere yoğun çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
 
        Alara Fidan Üretim ve Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Avrupa pazarı´nın talep ettiği çeşitlere yöne­lik, yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve pazar değerlendirmeleri yardımı ile bu yeni çeşitlere ait fidanları üreterek, Türkiye´de modern meyve bahçelerinin oluşmasını ve bu şekilde üreticilerin, pazarın talebine göre üretim yapmalarını sağlamak üzere organize olmuştur. Kaliteli, adına doğru, serti­fikalı ve virüsten ari olan fidan üretimi sayesinde kaliteli ve verimli üretim modelini projelendirmek suretiyle, iç ve dış pazar taleplerini karşılamak üzere stratejilerimizi oluşturmuş ve faaliyetlerimize başlamış durumdayız.
 
        Alara Fidan, kiraz ve incir´de yakalamış olduğu Avrupa ve Dünya birinciliklerini; Japon erikleri, Nektarin, Kayısı, Trabzon Hurması, Nar, Elma çeşitleri ile de yakalamayı hedeflemektedir. Bu nedenle meyve üreticileri ve yatırımcıları ile başarılı çalışmaların sürdürüldüğü paylaşım sayesinde amaçlanan hedefe en kısa süre içerisinde ulaşılacaktır.
 
        Yukarıda açıklamaya çalıştığımız amaç ve hedef­ler doğrultusunda Alara Fidan Üretim ve Pazarlama San.Tic.Ltd.Şti. Türkiye´de modern fidan üretimi ve pazarlaması yanında sektörün iç pazara yönelik meyvenin pazarlanması yönü ile de aydınlık ve gelecek vaad eden kuruluşu olmaya devam edecektir.

 

 

 
 
 
 
 
Yavuz Taner CEO
Bahçe Kurulurken Bilinmesi Gerekenler
Dr. Cihangir Korkmaz
 
Doç.Dr.Hasan Vural
TÜRKİYE’DE GIDA POLİTİKASI
Yük.zir.muh.Hakan YILDIZ
Üreten Bir Türkiye İçin
 
2. YTL
4  YTL
2. YTL
1  YTL
3. YTL
 YTL
 
 

   
Copyright Alara Fidan © 2008 Tüm hakları saklıdır